Ajalugu

Kose Spordikool alustas tööd 1. september 1996. a. Spordikooli loomise initsiaatorid olid Kose Vallavalitsus ja eriti volikogu liige Aadu Pajusoon. Tööd alustasid grupid kergejõustikus, korvpallis, maadluses ja ujumises. Treeningbaasidega polnud olud esialgu kiita aga praeguseks on uuendatud ujula Kose Spordimajas, spordisaal Kose Gümnaasiumi juures ja Kose staadion. Tingimused harjutamiseks on head, kui välja arvata, et ujulas saab ujuda ainult kütteperioodil st 6-7 kuud. Spordikoolis töötavad treenerid omavad enamasti vajalikku kvalifikatsiooni ja töötavad vastavalt tingimustele üsna tulemuslikult. Spordikooli õpilaste arv on aastate lõikes 90-115 õpilast ja 15.aasta jooksul on lõputunnistuseni jõudnud 69 noort. Esimese medali noorte meistrivõistlustelt tõi MARIS RÕNGELEP vasaraheites 1999. a. , kellest hiljem on sirgunud Eesti rekordiomanik vasaraheites, mis püsib siiani. Kergejõustik ongi kõige tulemuslikum spordiala. Peale M. RÕNGELAPA on Eesti täiskasvanute koondisesse jõudnud mitmevõistleja MOONIKA KALLAS ja keskmaajooksja MADIS VESTEL. Spordikoolis õppimise ajal on enim auhinnakohti saavutanud ASTRIT KARRO (6). Jätkates õpinguid ja treenimist Audenteses on Eesti noortekoondisesse jõudnud ja Eesti meistrivõistluste medalikohti saanud ERIK LUTS, MARIS RÕNGELEP, MADIS VESTEL, KADRI VILBA, MADIS TAMM, KARL-ROBERT SALURI ja SANDER PRITS. Tubli täienduse on noored andnud Kose Gümnaasiumile Eesti Koolispordiliidu meistrivõistlustel, TV-10  olümpiastartides, Valdade Mängudel, VS „JÕUD“ meistrivõistlustel ja maakonna võistkonda Rukkilillemängudel. Treeneritena töötavad M.KALLAS, A.ALGRE ja varem ka A.ABEL.

Korvpallis on Eesti koondvõistkonda jõudnud HEIGO NIIDAS ja noortekoondisesse LAURA JÕGISOO, ANNI TAGAPERE ja JANAR ARENG. Võistkonnad on vahelduva eduga esinenud ka Eesti noortevõistlustel ja Eesti Koolispordiliidu võistlustel. Paremaid tulemusi on saavutatud ühinenud võistkondadena teiste klubidega VILJAR SAARLOO on saavutanud Harjumaa võistkonnas III koha Rukkilillemängudelt. Harjumaa ühendvõiskondades on finaalkohti saavutanud võistkondi täiendanud LAURI MIHKELSON, IMRE RÕÕS, MAIKO EENMAA, ARDO MAJAS, RAIDO KALJURAND ja OMAR BAKRADZE. Edu on saavutatud ka Harjumaa meistrivõistlustelt. Treeneritena on töötanud A.ABEL, M.MATIISEN ja V.KALME.

Ujumisosakond on tegutsenud samuti algaastatest peale. Tippupürgimisel seab aga piirangud ujula töötamise aeg, sest 6-7 kuust vees harjutamiseks jääb väheks. Siiski on tulemuslikult esinetud Eesti Koolispordiliidu, VS „JÕUD“ ja Harjumaa meistrivõistlustel. Tulemuslikumad sportlased on olnud MADIS VESTEL, MIHKEL LOORITS, STEN TUISK, VALTER ARO ja PAULIINA SIIMUMÄE. Üksikuid kordaminekuid on ka teistel ujujatel. Treenerid on olnud ERGE LOORITS ja ÕNNE ARO.

Maadluses töötas treening-grupp algaastatel treener TÕNIS NAARITS`a juhendamisel. Eesti medaliteni jõudsid MAGNUS PIIRITS ja MARTIN RÕNGELEP.